Späť na všetky Novinky
Dá sa vylepšiť dokonalé? Nový Subaru Outback je jasným dôkazom, že áno.
08. 04. 2021

Dá sa vylepšiť dokonalé? Nový Subaru Outback je jasným dôkazom, že áno.

Subaru Outback je jedným z najobľúbenejších crossoverov vo svojej triede. Zaslúžil sa o to svojou všestrannosťou, priestranným interiérom a decentným, no jednoznačne rozpoznateľným dizajnom. Aj vďaka tomu doteraz v Európe predalo vyše 303 000 vozidiel modelu Outback. 

Nie je teda prekvapením, že Subaru prichádza s novým, už šiestym modelom v poradí. Nový Outback prináša vylepšenia v oblastiach, ktoré sa zdali byť už dokonalé. V showroomoch ho môžete vidieť už v máji 2021.

Ešte viac zameraný na bezpečnosť

 Zameranie na bezpečnosť nie je pri vozidlách Subaru nič nové. Nový Subaru Outback je však najbezpečnejším Outbackom všetkých čias. Vďačí tomu pasívnej bezpečnosti, ktorú mu dodáva celkový dizajn karosérie. Jej tenké stĺpiky a veľké presklené plochy dávajú vodičovi dokonalý prehľad o dianí okolo vozidla. Vývojári si dali záležať aj na takých detailoch, ako je umiestnenie spätných zrkadiel tak, aby nenarúšali plynulosť rozhľadu vodiča.

 Subaru Outback je postavený na novej globálnej platforme Subaru (SGP). Karoséria je oproti predchodcom ľahšia aj napriek vyššiemu podielu častí z vysokopevnostnej ocele. Vďaka tomu vám karoséria poskytne dokonalú ochranu pri náraze z ktoréhokoľvek smeru. Samotná karoséria je navrhnutá tak, aby sa zvýšila jej schopnosť absorpcie energie a prenosu sily nárazu o 40 percent. To dokonale preukázal nárazový test MPDB.

 Subaru Outback novej generácie vás nechráni len pasívne, vlastnosťami svojej karosérie. Ďalšou úrovňou v ochrane vodiča a posádky sú technológie. Asistenčné a bezpečnostné systémy napredujú míľovými krokmi. Subaru v novom Outbacku predstavuje už 4. generáciu asistenčnej technológie EyeSight. Tá je zahrnutá už v štandardnej výbave vozidla.

 

Systém EyeSight pracuje s dvoma stereokamerami, ktoré snímajú okolie vozidla. Svojou kvalitou už v minulosti dosahovali úrovne ľudského zraku. Štvrtá generácia sa pýši rozšíreným, takmer dvojnásobným, zorným uhlom. Prepracovaný EyeSight prináša vodičovi až 11 bezpečnostných funkcií, medzi ktorými nájdete pokročilý adaptívny tempomat, núdzového asistenta pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu, systém rozpoznávania dopravných značiek s inteligentným obmedzovačom rýchlosti alebo systém prevencie opustenia jazdného pruhu, ktorý je schopný rozpoznať aj trávnaté predely a okraje vozovky.

Okrem asistenčnej technológie EyeSight vám Subaru Outback kryje chrbát aj pri cúvaní na neprehľadnom parkovisku. Systém automatického brzdenia pri cúvaní (RAB) dokáže včas reagovať na prekážku za vozidlom a zabrániť tak kolíziám pri cúvaní. V rámci bezpečnostných systémov nemôžeme zabudnúť na schopnosť Subaru Outback monitorovať okolie vozidla kamerami vpredu, vzadu a po bokoch. Takto eliminuje mŕtve uhly. Tak isto vám Subaru Outback nedovolí zabudnúť na objekty v priestore zadných sedadiel. Pred opustením vozidla vás na ne upozorní.

 Ešte väčší pôžitok a radosť z jazdy

 O skvelých jazdných vlastnostiach značky Subaru by sa dalo rozprávať donekonečna. Vďaka spoľahlivým motorom BOXER a ich umiestnení vo vozidle, majú autá Subaru nízko položené ťažisko, čo im dodáva výbornú stabilitu na ceste. Nový Subaru Outback sa aj naďalej spolieha na kombináciu permanentného symetrického pohonu všetkých kolies s 2,5-litrovým atmosférickým štvorvalcom s priamym vstrekovaním. Spoľahlivý BOXER motor, ktorý má približne 90 % prepracovaných dielov a vyšší kompresný pomer, má dostatok výkonu, aby zvládol ťahať príves za vozidlom až do hmotnosti 2000 kg.

 O prenos výkonu motora BOXER na hnacie nápravy sa stará modernizovaná bezstupňová prevodovka Lineatronic. Jej rozsah prevodov sa rovná 8-stupňovej automatickej prevodovke. Oproti predchádzajúcej generácii má nižšie výkonové straty až o 22 percent. Tajomstvom tejto úspory výkonu je vynovený hydraulický systém a použitie oleja s nižšou viskozitou.

 Súčasťou štandardnej výbavy je SI-DRIVE. Ide o systém jazdných režimov. Tie ponúkajú vodičovi možnosť prispôsobiť odozvu nového Outbacku po zošliapnutí plynového pedála. Vybrať si môže z režimov Intelligent a Sport. Keďže ide o najodolnejší Outback, aký sa kedy vyrábal, budete sa môcť spoľahnúť na systém X-MODE, ktorý zabezpečí zdatnosť nového Outbacku aj v teréne.

 Sebavedomý na každom povrchu

 Subaru Outback sa preslávil tým, že sa nezľakne žiadnej výzvy. Preto aj v oblasti jazdy v rôznych podmienkach a na rôznych typoch povrchov, došlo k významným zmenám. Celkový jazdný komfort v novom Subaru Outback je lepší vďaka novému systému zavesenia kolies a podvozku. Nové zavesenie eliminuje prenos vibrácií, či už do riadenia alebo podlahy, prípadne sedadiel. Kombinácia novej platformy SGP, zvýšenia zdvihu pruženia  a umiestnením zvukovoizolačných a tlmiacich materiálov, zvyšuje absorpciu otrasov pri jazde po nespevnených cestách. Toto samo osebe prináša zníženie hlučnosti v kabíne vozidla, no poistkou tichej jazdy je použitie nového zvukovoizolačného skla.

Ešte väčšie zameranie na komfort

 Predchádzajúce generácie Subaru Outback sa pýšili svojou priestrannosťou a komfortom. Nový model Subaru Outback prekonáva svojich predchodcov aj v týchto kategóriách. Interiér je priestrannejší vďaka nárastu vzdialenosti medzi jednotlivými sedadlami. Rovnako sa zväčšila kapacita batožinového priestoru na hodnotu 522 l (bez sklopených sedadiel).

 Auto je vaším spoločníkom každý deň, a preto Subaru prináša množstvo praktických noviniek, ktoré vám uľahčia život. Nový Subaru Outback ako prvý obsahuje systém elektrického ovládania dverí kufra bez použitia rúk. Kufor otvoríte jednoduchým pohybom vášho lakťa v okolí senzora, ktorý je zabudovaný v logu Subaru.

 Ovládanie multimediálnych funkcií zabezpečí 11,6 palcová dotyková obrazovka, ktorá je osadená v stredovej konzole. Tá slúži nie len ako informačný panel, ale prostredníctvom nej upravíte nastavenia vášho vozidla. Váš smartfón pripojíte prostredníctvom Apple CarPlay, alebo Android Auto. Vďaka funkcii monitorovania tváre vodiča vás dokáže Subaru Outback rozpoznať podľa tváre a automaticky tak upraviť nastavenie sedadla, spätných zrkadiel, ale aj nastavenie klimatizácie.

 Celá kabína je tvorená vysokokvalitnými materiálmi a navodzuje dojem luxusu a prémiovosti. Nový Outback vám ponúka možnosť výberu čalúnenia. Vybrať si môžete od poťahov z kože Nappa, až po materiál StarTex, ktorý aktívne odpudzuje vodu.

 Nový Subaru Outback si môžete vybrať v jednom z troch stupňov výbavy: Touring, Advetnure a Premium.  Ak chcete získať všetky informácie o novom Subaru Outback ako prví, vyplňte tento formulár, a všetky informácie vám zašleme.

 

Ďalší krok je na Vás...