Späť na všetky Novinky
MIKONA GROUP: PNEUMATIKY, AUTÁ,  TURIZMUS AJ ENERGETIKA
15. 05. 2023

MIKONA GROUP: PNEUMATIKY, AUTÁ, TURIZMUS AJ ENERGETIKA

  • Hlavnými aktivitami skupiny sú predaj a servis pneumatík ako aj import a predaj motorových vozidiel
  • Okrem Slovenska pôsobí aj v Českej republike a v Maďarsku
  • Skupina zabezpečuje vo svojich priemyselných parkoch logistiku a skladovanie tovaru pre externých zákazníkov
  • Doplnkovými činnosťami sú výroba elektriny a tepla ako aj aktivity v oblasti turizmu
  • V neposlednom rade skupina prostredníctvom neziskovej organizácie prevádzkuje zariadenia pre seniorov

Bratislava 10. mája 2023 – MIKONA GROUP, pod ktorú patrí aj divízia importujúca vozidlá Subaru, podniká v širokom spektre aktivít. Základným biznisom spoločnosti, ktorá začala na Slovensku pôsobiť už v roku 1992 a vlani si pripomenula 30 úspešných rokov, je predaj pneumatík a automobilov. Zoznam aktivít, ktoré sa rozšírili aj do zahraničia, je však podstatne širší.

MIKONA GROUP, ktorej hlavné sídlo sa nachádza v Púchove, aktuálne na Slovensku zamestnáva niekoľko stoviek pracovníkov. V rámci svojho biznisu pôsobí aj v Českej republike a v Maďarsku.

Spoločnosť prevádzkuje sieť 27 vlastných predajní pneumatík spolu s poskytovaním pneuservisných služieb pod názvom MIKONA v rámci všetkých regiónov Slovenska. Pneuservisy MIKONA sú obľúbenými strediskami pre zákazníkov z radov bežných motoristov, ale aj významným partnerom firemných flotíl i lízingových spoločností, ktoré potrebujú silného a spoľahlivého partnera pre zabezpečenie manažmentu výmeny pneumatík.

Novým prírastkom od roku 2022 je franšízová sieť 17 prevádzok Best Drive, ktorá sa okrem pneuservisných služieb zameriava aj na autoservis vozidiel. Okrem priameho predaja najširšieho mixu väčšiny svetových pneumatík mnohých značiek konečnému zákazníkovi sa MIKONA GROUP zaoberá aj veľkoobchodom s pneumatikami. Ten sa sústreďuje najmä na produkty skupín Continental, Hankook, Goodyear, Michelin, Pirelli, Yokohama, Bridgestone a mnohých ďalších svetových výrobcov.

Ďalším pilierom skupiny je podnikanie v rámci predaja vozidiel. MIKONA je od roku 2004 importérom automobilov Subaru pre Slovenskú republiku. Prevádzkuje aj predaj a servis vozidiel Subaru v Bratislave. Úspešne však zastupuje aj ďalšie značky. Prostredníctvom dvoch dílerstiev v Bratislave a v Martine realizuje predaj a servis automobilov Suzuki a tiež predaj a servis značky Opel v českom Zlíne.

Zaujímavosťou je sídlo importu vozidiel Subaru, ktorým je monumentálna historická budova v priemyselnom parku na Vajnorskej ulici v Bratislave. Architektonicky zaujímavá budova, ktorá pôvodne slúžila ako elektráreň a neskôr ako tepláreň, pochádza z roku 1917. Okrem kancelárií a skladových priestorov sa v nej nachádza aj veľký showroom a servis Subaru.

Tým sa však výpočet aktivít MIKONA GROUP nekončí. Skupina pôsobí aj v oblasti skladovania a handlingu pre gumárenský a potravinársky priemysel v priemyselnom areáli v Púchove.

MIKONA GROUP počas svojej existencie rozšírila svoju činnosť o ďalšie doplnkové aktivity, ktorými sú turizmus a energetika.

Filantropickou aktivitou firmy od roku 2013 je založenie a podpora neziskovej organizácie HUBERTUS n. o., ktorá sa stará o seniorov v dvoch domovoch sociálnych služieb, a to v Trenčianskych Tepliciach a v Púchove.

Hlavnou aktivitou skupiny MIKONA však zostáva, a to už viac ako 30 rokov, predaj a servis pneumatík, kde spoločnosť dlhodobo potvrdzuje pozíciu jednotky na slovenskom trhu nielen počtom predajných miest, ale aj počtom a sortimentom predaných pneumatík. Vďaka personálnym a aj neustále sa zlepšujúcim logistickým kapacitám, spojených s najväčším skladom pneumatík na Slovensku, má MIKONA ambície nielen si udržať pozíciu jednotky na Slovensku, ale rozvíjať biznis aj na okolitých trhoch.

Ďalší krok je na Vás...