Späť na všetky Novinky
Subaru Forester sa pýši titulom Najbezpečnejšie auto podľa Euro NCAP v kategórii SUV
12. 04. 2021

Subaru Forester sa pýši titulom Najbezpečnejšie auto podľa Euro NCAP v kategórii SUV

Bezpečnosť automobilu je jednou z oblastí, na ktorú sa zameriava každý vodič pri výbere nového vozidla. Automaticky každý z nás hľadá to najbezpečnejšie vozidlo, aby ochránil nie len seba, ale aj svojich najbližších. Rozhodujúcim faktorom sú teda výsledky nezávislých bezpečnostných testov, ako je napríklad Euro NCAP. V kategórii SUV sa tejto skúške komisárov podrobil Subaru Forester. Obstál na plných päť hviezdičiek a získal ocenenie BEST IN CLASS – najlepší v triede.

Najbezpečnejšie auto podľa Euro NCAP

Euro NCAP je nezávislá organizácia, ktorá vytvorila hodnotenie pozostávajúce z päťhviezdičkovej škály. Zákazník, vďaka jej hodnoteniu, získa prehľad o tom, ako jednotlivé modely v testoch obstáli a môže si teda vybrať najbezpečnejšie auto. Hodnotenie pozostáva zo sérií testov, ktoré simulujú reálne kolízne situácie na ceste. Testy sa primárne zameriavajú na ochranu dospelých, ochranu detí, ochranu chodcov a na asistenčné systémy.

Najbezpečnejší vo svojej triede

Testu Euro NCAP sa podrobila piata modelová rada Subaru Forester a získala maximálne hodnotenie v triede SUV. Najlepšie Subaru Forester obstál v hodnotení ochrany dospelých, kde získal hodnotenie až 97 %. Pri ochrane detí zaznamenal Subaru Forester výborný výsledok 91 %. Pri čelnom, ale aj bočnom náraze, každá figurína 6 a 10 ročného dieťaťa zaznamenala jeden z najlepších výsledkov. V rámci ochrany chodcov získal Subaru Forester 80 % hodnotenie. Predná maska, ako aj hrana medzi kapotou a čelným sklom je do maximálnej možnej miery bezpečná pre chodcov v prípade zrážky.

Asistenčné systémy

V poslednej sledovanej kategórii získal Subaru Forester 78 %. Pri tomto teste zažiaril asistent núdzového brzdenia pri nižších, ale aj vyšších rýchlostiach. Vďaka asistenčnému systému EyeSight dokáže vozidlo spoľahlivo rozpoznať objekty pred vozidlom a rozoznať, či ide o chodca, cyklistu alebo motorkára.

Zaslúženým výsledkom je maximálne, päť hviezdičkové, hodnotenie Euro NCAP 2019. To zo Subaru Forester robí najbezpečnejšie auto v kategórii SUV. Toto hodnotenie získalo Subaru Forester najmä vďaka pasívnej bezpečnosti vozidla, ale aj tej aktívnej.

Bezpečnosť je prvoradá

Receptom Subaru pre najbezpečnejšie auto je samotná konštrukcia vozidla. Vďaka motoru BOXER majú vozidlá Subaru nízke ťažisko a majú teda vynikajúce jazdné vlastnosti.  Extrémne tuhá karoséria obsahuje množstvo prvkov, ktoré úspešne absorbujú nárazovú energiu. V kombinácii s nízko uloženým pohonným systémom, ktorý v prípade nárazu umožňuje zasunutie motora pod podlahu vozidla, je ochrana posádky maximálna.

Kombinácia pasívnej bezpečnosti, asistenčných systémov a technológia EyeSight, robí z vozidiel Subaru najbezpečnejšie autá na trhu. Vďaka systému EyeSight dokáže vozidlo nielen rozpoznať prekážky, no aj na ne vodiča upozorniť. V prípade, že vodič na upozornenie nereaguje, systém automaticky zasiahne a aktivuje asistenčné systémy, ktoré urobia všetko preto, aby zabránili kolízii.

Ak hľadáte najbezpečnejšie auto, Subaru je jasnou voľbou.

Ďalší krok je na Vás...